Nooteboom breidt de succesvolle EURO‑PX3‑productlijn verder uit met de introductie van een nieuwe combinatie: een 2‑assige Interdolly gekoppeld aan een 4‑assige EURO‑PX3 dieplader. Deze nieuwste configuratie binnen de derde generatie EURO‑PX diepladers speelt optimaal in op de groeiende vraag naar hogere laadvermogens en maximale inzetbaarheid binnen speciaal transport.
Sinds de introductie van de EURO‑PX3 op de BAUMA in München in april 2025, waar de 3‑assige uitvoering werd gepresenteerd, is het programma stapsgewijs uitgebreid. Na de toevoeging van de 2‑assige variant eind 2025, markeert deze 4‑assige uitvoering in combinatie met een 2‑assige Interdolly een nieuwe stap in het verder optimaliseren van capaciteit en flexibiliteit.
De nieuwe 2+4 EURO‑PX3 biedt meer dan 1.000 kg extra laadvermogen ten opzichte van de vorige generatie, zonder concessies te doen aan robuustheid, kwaliteit of bedieningsgemak. Hiermee kunnen transporteurs nog zwaardere ladingen efficiënt en betrouwbaar vervoeren.
De 2‑assige Interdolly is bovendien volledig uitwisselbaar met zowel eerdere generaties EURO‑diepladers als de nieuwste EURO‑PX3 modellen. Dit maakt het mogelijk om bestaande wagenparken flexibel en multi‑inzetbaar te blijven gebruiken, wat direct bijdraagt aan een lagere total cost of ownership.
Dankzij het geavanceerde stuursysteem en de optimale voertuigconfiguratie voldoet de 2+4 EURO‑PX3 beter aan de eisen voor uitzonderlijk transport. In de praktijk betekent dit dat transporteurs eenvoudiger langdurige ontheffingen (in plaats van incidentele ontheffingen) kunnen verkrijgen voor langere voertuigcombinaties. Bovendien is de inzet van een tweede chauffeur minder vaak nodig. Ook heeft de chauffeur nog extra stuuruitslag met handbesturing tot zijn beschikking voor het manoeuvreren in krappe situaties.

Zoals alle modellen binnen de EURO‑PX3‑serie, profiteert ook deze nieuwe 2+4 configuratie van de nieuwste technologische ontwikkelingen. Belangrijke voordelen zijn onder andere:
Deze kenmerken maken de EURO‑PX3 opnieuw tot een van de meest geavanceerde diepladers in de industrie, ontworpen om de zwaarste transportuitdagingen met precisie en betrouwbaarheid aan te gaan.

De EURO‑PX3 is leverbaar met 2, 3 of 4 aslijnen en biedt een draagvermogen van 12 of 14 ton per aslijn bij 80 km/u. Om aan verschillende transportbehoeften te voldoen, wordt hij in meerdere configuraties aangeboden:
De eerste 2+4 EURO‑PX3 dieplader met 2‑assige Interdolly wordt geleverd aan Schaften Rental Cranes and Special Transport. Het model wordt voor het eerst gepresenteerd aan het publiek tijdens de Hillhead beurs in Buxton (UK) van 23 tot en met 25 juni. Vervolgens is de dieplader te zien op de IAA Transportation in Hannover (DE) van 15 tot en met 20 september en op de Mack‑ en Zwaartransportdag in Soesterberg (NL) in oktober.



